Розробники гри так описують ринок на його іконці (через «U») - «У цій споруді ви можете купувати, продавати або обмінювати ресурси, але ціни можуть змінюватися в залежності від кількості ресурсу на ринку. Будівництво ринку істотно покращує добробут вашого народу, оскільки з'являється можливість ввезення різних товарів у вашу країну. Ринок дозволяє вам вступити в єдині комерційні системи, які об'єднують всі країни. Перерозподіл благ - основа економічних законів; коли попит більше пропозиції, ціни зростають; коли пропозиція більше попиту, ціни падають. Оскільки комерційна система єдина, зміни цін в результаті вашої комерційної діяльності будуть відображені на ринках ваших ворогів. Таким чином, ви можете не тільки змінювати ціни ресурсів, але і побічно впливати на економіку ваших супротивників ».
Ринкова система гри діє за такою технологією: є якийсь віртуальний єдиний ринок з однієї країни-купця поза ігрового поля, на якому і проводяться всі торгові операції. На початку гри на цьому ринку як би взагалі немає товарів, тому спочатку ціни за 1000 одиниць товару дорівнюють номінальним цінами! Якщо ж ви продаєте туди товар, то його ціна падає. Якщо ж купуєте товар, то його там ставати менше і його ціна, природно, зростає! З цього випливає висновок елементарний-якщо потрібно якийсь товар вигідно продати (наприклад, дерево на вугілля), То для початку необхідно ряд інших ресурсів поміняти на дерево (тобто скупити його на ринку більше і тим самим штучно підняти його ціну), а потім ВСІЄЇ партією поміняти на потрібний ресурс. Іноді навіть можна потрібний ресурс трохи скинути на ринок (там його запаси збільшитися і ціна його впаде так, як, наприклад, після продажу вугілля на їжу, коли на 1000 їжі можна було вже купити не 162, а 169 вугілля).
У грі це виглядає приблизно так:
У вас накопичилося 10000 дерева, яке треба поміняти на вугілля, щоб накопичити ресурси на поліпшення в академії-«збільшити платню гірським робочим (ефективність видобутку каменю 300%) при грі в номінації« 1000, 0 pt ». Також на даний момент у вас, припустимо, в розпорядженні в засіках батьківщини є: 3000 їжі, 2500 каменю, 1500 золота, 2000 заліза, 4000 вугілля! Оскільки мова йде про проміжному обміні, то вугілля і золото, як стратегічні запаси, краще не чіпати ... Обмін йде так: Спочатку весь камінь і залізо змінюється на дерево, а потім все дерево скидаємо єдиною партією на вугілля ...
Зверну також увагу на те, що сама по собі видобуток ресурсу не впливає на ціни на ринку і можна добути десятки тисяч дерева, але це його ціну не змінить ... тільки ресурс, викинутий на ринок, Безпосередньо впливає на ціноутворення у воюючих між собою державах. За цією теорією передача ресурсів від одного союзника до іншого також не повинна впливати на ціни на ринку, що було мною перевірено і експериментально підтвердилося.
Саме це по суті викликала поява на світ два основних тактичних прийому з обміну ресурсами тоді, коли мова йде про цілеспрямоване накопиченні одного ресурсу у великих обсягах. Один я називаю «оперативними», інший-«накопичувальним». Різницю покажу на двох найпоширеніших обміни в номінації «1000, 0 pt» - «дерева на вугілля» і «каменя на золото» ...
Перший спосіб (оперативний) характеризується тим, що дерево змінюється на вугілля дрібними партіями (зазвичай по 5000-10000 одиниць). У цьому випадку ти щоразу збиваєш ціну на ресурс противнику, який змушений продавати вже по менш вигідному курсу. Звичайно, бажано навіть при таких операціях щоразу навмисне спочатку піднімати ціну на дерево, скуповуючи його трохи на ринку, а тільки потім міняти на вугілля партіями по 5000-10000 одиниць.
При другому способі (накопичувальному) копиться значна партія дерева (до 50000 одиниць) та на ринку ви не є активним гравцем. Потім знову застосовуємо прийом з підняття ціни на дерево (ось тут можна і потрібно навіть на весь наявний вугілля скупити дерево) і потім все дерево ЄДИНОЇ партією міняємо на вугілля.
Накопичувальний спосіб більшою частини застосовується при обміні «каменя на золото» для замовлення драг при грі в номінації «1000, 0 pt». Другий варіант зараз використовується набагато рідше, але він досить ефективний при грі в 2-2, коли один гравець використовує 1 метод і збиває ціну на ресурс для ворогів, а другий іде по накопичувальному методу і тим самим меншою мірою страждає від падіння цін на ресурс на ринку ... Таким чином, Ринок в грі це могутній засіб в досягненні спільної перемоги над суперником і його використання має бути як можна більш ефективніше. Вдалих вам ігор!