15 лютого 2004 року ви- повнюється 15 років із дня виведення радянських військ з Афганістану. У нових демократичних умовах історія не переривається і не починається заново. Неправильно чинять ті, хто намагається, зовсім перекресливши все радянське минуле, підмінити його тверезий аналіз усього лише беззастережним визнанням помилок. Вникнути ж в уроки Афганістану на державному рівні досі ніхто не спромігся.
7 квітня 1988 року міністр оборони Радянського Союзу Д.Язов підписав директиву, в якій ішлося: «Виведення військ, у разі підписання Женевських угод між Афганістаном та Пакистаном, здійснити відповідно до затвердженого плану з 15 травня 1988 року по 15 лютого 1989 року в два етапи...».
До моменту підписання Женевських домовленостей чисельність радянських військ в Афганістані становила 103 тисячі чоловік. Виведення військ почалося за затвердженим графіком, поетапно й послідовно. Подію висвітлювали понад 200 кореспондентів, яким було надано всі можливості для повного і правдивого її показу.
З початком виведення військ збройна опозиція посилила тиск на режим Наджибулли. Активізувалися бойові дії, енергійніше велася робота з розкладання держапарату, збройних сил Афганістану, робилися спроби захопити владу в ряді провінцій.
За свідченнями представників контрольних органів ООН, Радянський Союз і Афганістан повністю й точно виконували взяті в Женеві зобов’язання. США і Пакистан ці домовленості, по суті, ігнорували. Механізм контролю ООН виявився неефективним. Його представники навіть не були допущені на бази і центри підготовки моджахедів, розміщені в Пакистані. Конкретні факти порушень Пакистаном Женевських угод регулярно доводилися до Місії добрих послуг ООН у Кабулі. Проте ніяких санкцій щодо Пакистану з боку Радбезу ООН так і не було. Збройна опозиція пішла на загострення ситуації в країні.
Доброго Вам часу доби! Є декілька пропозицій для вас. Скоро буде відкритий новий турнір по грі Козаки. Його основна особливість в тому, що переможці отримують грошову винагороду. Ми хочемо запропонувати Вам стати кланом-партнером цього турніру. В цьому випадку, адміністрація такого клану буде отримають певний відсоток від загального фонду турніру, як це і передбачено нашим регламентом. Окрім цього, такий клан буде наділений рядом бонусів і переваг в даному турнірі. У свою чергу, від вас потрібно буде затверджувати заявки на участь, по можливості бути присутнім на деяких іграх турніру (в ролі того, що спостерігає), а також публікувати деякі новини турніру на Вашому сайті. Кланів партнерів планується ствердити не більше п'яти. Ми запрошуємо лише ті клани, які користуються визнанням і які поважаю я особисто. Ваш клан відноситься саме до таких. Чекатиму вашої відповіді.